Listing ref: aisi-ss310-sheet-6mm-mex7451
| Grade | SS310 |
|---|---|
| Standard | AISI |
| Form | Sheet |
| Quantity | 3.100 MT |
| Surface | Bright Drawn |
| Processing | Solution Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 6 mm |
|---|---|
| Width | 1,250 mm |
| Length | 2,500 mm |