Listing ref: aisi-ss316-sheet-4mm-mex7411
| Grade | SS316 |
|---|---|
| Standard | AISI |
| Form | Sheet |
| Quantity | 1.100 MT |
| Surface | Pickled |
| Processing | Normalised |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 4 mm |
|---|---|
| Width | 1,250 mm |
| Length | 2,800 mm |