Listing ref: astm-a572a572m-a572-gr65-plate-10mm-mex7727
| Grade | A572 Gr.65 |
|---|---|
| Standard | ASTM A572/A572M |
| Form | Plate |
| Quantity | 8.000 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | As Rolled |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Thickness | 10 mm |
|---|---|
| Width | 1,500 mm |
| Length | 3,000 mm |