Listing ref: astm-a588a588m-a588-plate-10mm-mex7729
| Grade | A588 |
|---|---|
| Standard | ASTM A588/A588M |
| Form | Plate |
| Quantity | 8.700 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | As Rolled |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Partial Qty | Acceptable |
| Thickness | 10 mm |
|---|---|
| Width | 1,500 mm |
| Length | 3,000 mm |