Listing ref: bs-970-1955-en1a-leaded-round-bar-30mm-mex7406
| Grade | EN1A Leaded |
|---|---|
| Standard | BS 970:1955 |
| Form | Round Bar |
| Quantity | 1.800 MT |
| Surface | Bright Drawn |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Diameter | 30 mm |
|---|---|
| Length | 3,100 mm |