Listing ref: e350a-plate-12mm-mex7292
| Grade | E350A |
|---|---|
| Standard | IS 2062 |
| Form | Plate |
| Quantity | 3.300 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Normalised |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Thickness | 12 mm |
|---|---|
| Width | 1,500 mm |
| Length | 2,800 mm |