Listing ref: en-10025-2-s235j2-plate-10mm-mex7755
| Grade | S235J2 |
|---|---|
| Standard | EN 10025-2 |
| Form | Plate |
| Quantity | 3.700 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | As Rolled |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Partial Qty | Acceptable |
| Thickness | 10 mm |
|---|---|
| Width | 1,500 mm |
| Length | 3,000 mm |