Listing ref: en-10346-s250gd-plate-10mm-mex7580
| Grade | S250GD |
|---|---|
| Standard | EN 10346 |
| Form | Plate |
| Quantity | 8.500 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | As Rolled |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Thickness | 10 mm |
|---|---|
| Width | 1,500 mm |
| Length | 3,000 mm |