Listing ref: en48-flat-bar-30mm-mex6912
| Grade | EN48 |
|---|---|
| Standard | BS970:1955 |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 1.700 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Thickness | 30 mm |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Length | 3,200 mm |