Listing ref: en8-flat-bar-25mm-mex1399
| Grade | EN8 |
|---|---|
| Standard | BS970 |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 1.700 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Partial Qty | Acceptable |
| Thickness | 25 mm |
|---|---|
| Width | 120 mm |
| Length | 6,200 mm |