RFQ ref: gbt-700-q235b-plate-10mm-rfq7658 · Steel · Entry open
| Grade | Q235B |
|---|---|
| Standard | GB/T 700 |
| Form | Plate |
| Quantity Required | 5.900 MT |
| Partial Qty | Acceptable |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | As Rolled |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Max Participants | 5 sellers |
| Participants | 0 registered · 5 slots left |
| Period 1 Closes | 17 May 2026, 06:18 |
| Thickness | 10 mm |
|---|---|
| Width | 1,500 mm |
| Length | 3,000 mm |