Listing ref: is-2062-e350a-angle-80mm-mex1296
| Grade | E350A |
|---|---|
| Standard | IS 2062 |
| Form | Angle |
| Quantity | 2.900 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | As Rolled |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Leg A | 80 mm |
|---|---|
| Leg B | 50 mm |
| Thickness | 10 mm |
| Length | 6,096 mm |