Listing ref: is-6911-06cr19ni10-sheet-6mm-mex7792
| Grade | 06Cr19Ni10 |
|---|---|
| Standard | IS 6911 |
| Form | Sheet |
| Quantity | 2.500 MT |
| Surface | Bright Drawn |
| Processing | Solution Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Partial Qty | Acceptable |
| Thickness | 6 mm |
|---|---|
| Width | 1,250 mm |
| Length | 2,500 mm |