Listing ref: is2062-e250a-plate-12mm-mex7193
| Grade | E250A |
|---|---|
| Standard | IS 2062 |
| Form | Plate |
| Quantity | 3.600 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Partial Qty | Acceptable |
| Thickness | 12 mm |
|---|---|
| Width | 1,500 mm |
| Length | 3,100 mm |