Listing ref: sae4140-flat-bar-35mm-mex1443
| Grade | SAE4140 |
|---|---|
| Standard | SAE/AISI |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 1.500 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 35 mm |
|---|---|
| Width | 180 mm |
| Length | 3,000 mm |