Listing ref: sae4140-flat-bar-40mm-mex6894
| Grade | SAE4140 |
|---|---|
| Standard | SAE |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 2.100 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Normalised |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 40 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Length | 3,200 mm |