Listing ref: sae4340-flat-bar-25mm-mex1378
| Grade | SAE4340 |
|---|---|
| Standard | SAE/AISI |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 1.500 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Normalised |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 25 mm |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Length | 3,000 mm |