Listing ref: ss316-sheet-3mm-mex1404
| Grade | SS316 |
|---|---|
| Standard | AISI/IS6527 |
| Form | Sheet |
| Quantity | 1.500 MT |
| Surface | Pickled |
| Processing | Normalised |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 3 mm |
|---|---|
| Width | 1,250 mm |
| Length | 2,600 mm |