RFQ ref: astm-a572-gr60-plate-10mm-rfq7578 · Steel · Entry open
| Grade | Gr60 |
|---|---|
| Standard | ASTM A572 |
| Form | Plate |
| Quantity Required | 4.300 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | As Rolled |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Max Participants | 5 sellers |
| Participants | 0 registered · 5 slots left |
| Period 1 Closes | 17 May 2026, 06:18 |
| Thickness | 10 mm |
|---|---|
| Width | 1,500 mm |
| Length | 3,000 mm |