RFQ ref: bs-970-1991-080m40-round-bar-28mm-rfq7852 · Steel · Entry open
| Grade | 080M40 |
|---|---|
| Standard | BS 970:1991 |
| Form | Round Bar |
| Quantity Required | 550.000 MT |
| Payment Terms | 100% against delivery |
| Max Participants | 5 sellers |
| Participants | 0 registered · 5 slots left |
| Period 1 Closes | 18 May 2026, 06:06 |
| Dia | 28 mm |
|---|---|
| Length (minimum) | 3,000 mm |
| Length (maximum) | 4,000 mm |