Listing ref: en1a-round-bar-70mm-mex1375
| Grade | EN1A |
|---|---|
| Standard | BS970:1955 |
| Form | Round Bar |
| Quantity | 2.100 MT |
| Surface | Bright Drawn |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Diameter | 70 mm |
|---|---|
| Length | 5,500 mm |