Listing ref: en1a-round-bar-30mm-mex911
| Grade | EN1A |
|---|---|
| Standard | BS970:1955 |
| Form | Round Bar |
| Quantity | 1.400 MT |
| Surface | Bright Drawn |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Diameter | 30 mm |
|---|---|
| Length | 3,000 mm |