Listing ref: en8-flat-bar-30mm-mex7220
| Grade | EN8 |
|---|---|
| Standard | BS 970:1955 |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 2.600 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Normalised |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 30 mm |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Length | 6,000 mm |