Listing ref: en8-hollow-bar-120mm-mex1435
| Grade | EN8 |
|---|---|
| Standard | BS970 |
| Form | Hollow Bar |
| Quantity | 2.800 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | As Rolled |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| OD | 120 mm |
|---|---|
| ID | 60 mm |
| Length | 5,800 mm |