Listing ref: en8-hollow-bar-100mm-mex1029
| Grade | EN8 |
|---|---|
| Standard | BS970 |
| Form | Hollow Bar |
| Quantity | 2.800 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | As Rolled |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| OD | 100 mm |
|---|---|
| ID | 50 mm |
| Length | 6,000 mm |