Listing ref: is-2062-e250a-angle-55mm-mex1293
| Grade | E250A |
|---|---|
| Standard | IS 2062 |
| Form | Angle |
| Quantity | 6.500 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | As Rolled |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Partial Qty | Acceptable |
| Leg A | 55 mm |
|---|---|
| Leg B | 55 mm |
| Thickness | 10 mm |
| Length | 6,706 mm |