Listing ref: is2062-e250a-flat-bar-12mm-mex7266
| Grade | E250A |
|---|---|
| Standard | IS 2062 |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 2.400 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Normalised |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 12 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Length | 6,200 mm |