Listing ref: is2062-e250a-plate-10mm-mex7280
| Grade | E250A |
|---|---|
| Standard | IS 2062 |
| Form | Plate |
| Quantity | 3.700 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Thickness | 10 mm |
|---|---|
| Width | 1,500 mm |
| Length | 3,200 mm |