Listing ref: sae4340-flat-bar-40mm-mex7183
| Grade | 4340 |
|---|---|
| Standard | SAE |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 2.000 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Thickness | 40 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Length | 3,100 mm |