Listing ref: 16mncr5-flat-bar-30mm-mex1077
| Grade | 16MnCr5 |
|---|---|
| Standard | EN10084 |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 2.000 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Normalised |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Thickness | 30 mm |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Length | 3,000 mm |