Listing ref: d2-forge-flat-150x300mm-mex3260
| Grade | D2 |
|---|---|
| Standard | AISI |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 0.700 MT |
| Surface | Black (Forged) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 150 mm |
|---|---|
| Width | 300 mm |
| Length | 2,500 mm |