Listing ref: d2-forged-flat-105x610mm-mex3193
| Grade | D2 |
|---|---|
| Standard | AISI |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 0.800 MT |
| Surface | Black (Forged) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Thickness | 105 mm |
|---|---|
| Width | 610 mm |
| Length | 2,500 mm |