Listing ref: d2-forged-flat-27x52mm-mex3177
| Grade | D2 |
|---|---|
| Standard | AISI |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 0.900 MT |
| Surface | Black (Forged) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Partial Qty | Acceptable |
| Thickness | 27 mm |
|---|---|
| Width | 52 mm |
| Length | 5,500 mm |