Listing ref: d2-forged-flat-27x80mm-mex3179
| Grade | D2 |
|---|---|
| Standard | AISI |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 0.700 MT |
| Surface | Black (Forged) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 27 mm |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Length | 4,500 mm |