Listing ref: d2-forged-flat-32x80mm-mex3184
| Grade | D2 |
|---|---|
| Standard | AISI |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 0.500 MT |
| Surface | Black (Forged) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 32 mm |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Length | 5,000 mm |