Listing ref: d2-forged-plate-130x510mm-mex3196
| Grade | D2 |
|---|---|
| Standard | AISI |
| Form | Plate |
| Quantity | 0.700 MT |
| Surface | Black (Forged) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Partial Qty | Acceptable |
| Thickness | 130 mm |
|---|---|
| Width | 510 mm |
| Length | 2,000 mm |