Listing ref: d3-flat-bar-10x40mm-mex2915
| Grade | D3 |
|---|---|
| Standard | AISI |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 0.200 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Thickness | 10 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Length | 3,500 mm |