Listing ref: d3-flat-bar-16x155mm-mex2941
| Grade | D3 |
|---|---|
| Standard | AISI |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 0.400 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Partial Qty | Acceptable |
| Thickness | 16 mm |
|---|---|
| Width | 155 mm |
| Length | 4,000 mm |