Listing ref: d3-flat-bar-40x130mm-mex2973
| Grade | D3 |
|---|---|
| Standard | AISI |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 0.500 MT |
| Surface | Black (Forged) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Partial Qty | Acceptable |
| Thickness | 40 mm |
|---|---|
| Width | 130 mm |
| Length | 5,500 mm |