Listing ref: d3-flat-bar-40x510mm-mex2977
| Grade | D3 |
|---|---|
| Standard | AISI |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 0.400 MT |
| Surface | Black (Forged) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 40 mm |
|---|---|
| Width | 510 mm |
| Length | 4,500 mm |