Listing ref: d3-flat-bar-80x180mm-mex2995
| Grade | D3 |
|---|---|
| Standard | AISI |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 1.100 MT |
| Surface | Black (Forged) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Partial Qty | Acceptable |
| Thickness | 80 mm |
|---|---|
| Width | 180 mm |
| Length | 5,500 mm |