Listing ref: en24-flat-bar-40mm-mex968
| Grade | EN24 |
|---|---|
| Standard | BS970 |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 2.000 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Normalised |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Partial Qty | Acceptable |
| Thickness | 40 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Length | 3,000 mm |