Listing ref: en31-flat-bar-13x80mm-mex2853
| Grade | EN31 |
|---|---|
| Standard | BS970 |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 1.000 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Thickness | 13 mm |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Length | 3,500 mm |