Listing ref: en31-flat-bar-25mm-mex932
| Grade | EN31 |
|---|---|
| Standard | BS970 |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 1.100 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Normalised |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 25 mm |
|---|---|
| Width | 120 mm |
| Length | 3,000 mm |