Listing ref: en31-flat-bar-6x60mm-mex2849
| Grade | EN31 |
|---|---|
| Standard | BS970 |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 0.500 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 6 mm |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Length | 3,500 mm |