Listing ref: en31-flat-bar-6x65mm-mex2850
| Grade | EN31 |
|---|---|
| Standard | BS970 |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 1.800 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Thickness | 6 mm |
|---|---|
| Width | 65 mm |
| Length | 4,000 mm |