Listing ref: en31-flat-bar-6x80mm-mex2851
| Grade | EN31 |
|---|---|
| Standard | BS970 |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 1.500 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 6 mm |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Length | 6,000 mm |