Listing ref: en3a-round-bar-45mm-mex1006
| Grade | EN3A |
|---|---|
| Standard | BS970:1955 |
| Form | Round Bar |
| Quantity | 2.100 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Normalised |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Partial Qty | Acceptable |
| Diameter | 45 mm |
|---|---|
| Length | 6,000 mm |