Listing ref: en45-flat-bar-25mm-mex1096
| Grade | EN45 |
|---|---|
| Standard | BS970:1955 |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 2.000 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | As Rolled |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 25 mm |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Length | 3,000 mm |