Listing ref: en8a-round-bar-55mm-mex935
| Grade | EN8A |
|---|---|
| Standard | BS970:1955 |
| Form | Round Bar |
| Quantity | 2.300 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Normalised |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Diameter | 55 mm |
|---|---|
| Length | 6,000 mm |